Три способи приклеювання теплоізоляційних матеріалів за системою Euromix
– Для облаштування системи теплоізоляції фасадів на основі пінополістирольних плит з захисним шаром, армованим лугостійкою склосіткою ми пропонуємо застосовувати атмосферостійку, екологічно безпечну та зручну при нанесенні клейову суміш EuromixEТ-51. Роботи найкраще проводити при температурі основи +20°С і відносній вологості повітря 60%. Рекомендується уникати прямої дії на розчинену суміш сонячних променів і атмосферних опадів.
Спочатку, не менш ніж за добу до приклеювання пінополістирольних плит, необхідно підготувати основу. Перед виконанням робіт поверхню слід очистити від пилу, бруду, жирів і інших речовин, які зменшують адгезію розчину. Недостатньо міцні ділянки потрібно видалити, нерівності перепадами до 20 мм вирівняти за допомогою ремонтної суміші EuromixER-10. Вік цементних і цементно-вапняних штукатурок має становити не менше 28 діб, а бетонних конструкцій – не менше трьох місяців.
Поверхню з високим водопоглинанням варто попередньо обробити грунтуючою емульсією EuromixEPC-100 та витримати не менше 2 год. Коли основа готова, клейова суміш.Euromix EТ-51 висипається в ємність з чистою водою кімнатної температури з розрахунку 0,21-0,23 л на 1 кг (5,25- 5,75 л на мішок вагою 25 кг). Утворений розчин ретельно перемішується до однорідної консистенції без грудок і згустків мішалкою чи низькооборотним дрилем зі спеціальною насадкою. Після цього розчин витримується 5 хв, і перемішування повторюється. Готовий розчин зберігає свої властивості протягом 2 год, тому необхідно відразу приступати до приклеювання пінополістирольних плит. Залежно від стану фасадів обирають спосіб приклеювання – маячковий, смуговий або суцільний. Маячковий спосіб рекомендується при нерівностях перепадом до 10 мм.
Клейовий розчин наноситься на поверхню пінополістіролу у вигляді маячків діаметром приблизно 100 мм з розрахунку шість-вісім маячків на плиту розміром 0,5 х 1 м і смугою по периметру на відстані 20 мм від краю.У смузі мають бути розриви, щоб під час приклеювання не утворювалися повітряні пробки. Смуговий спосіб призначений для нерівностей поверхні перепадом до 5 мм. Клейовий розчин наносять на пінополістірол смугою з розривами по периметру, а потім – посередині.
Суцільний спосіб використовується при перепадах поверхні до 3 мм. Вся поверхня пінополістиролу покривається шаром клейового розчину за допомогою зубчастого шпателя з розміром зуба 10 х 10 мм. Коли суміш нанесена, пінополістирольні плити слід відразу ж встановити в проектне положення та притиснути. При цьому зусилля має бути таким, щоб клейовий розчин мінімум на 50% розподілився між поверхнями основи та пінополістиролу. Плити слід приклеювати впритул одну до одної, не допускаючи збігу вертикальних швів, ширина яких не повинна перевищувати 2 мм.Залишки розчину необхідно видалити до його затвердіння.
За нормальних умов вже через три доби можна наносити армований лугостійкою склосіткою захисний шар. Для цього поверхня пінополістирольних плит вкривається шаром клейової суміші EuromixEТ-51 до 2 мм завтовшки, а сітка накладається на нього та розгладжується. Зверху наноситься другий шар EuromixEТ-51 завтовшки 3 мм.
Ще через три доби можна приступати до оздоблення фасадів. Для цього компанія пропонує декоративні штукатурні суміші Euromix EP-33, Euromix ЕР-44 і Euromix ЕР-48, а також полімерцементну шпаклювальну суміш Euromix EP-22. Перед нанесенням армований лугостійкою склосіткою захисний шар необхідно обробити грунтуючою емульсією Euromix EPC-100 і витримати не менше 2 год. Це дозволить не лише надати фасадам виразного вигляду, але й додатково захистити систему теплоізоляції.
Джерело: Будівельний Журнал, 04.2011